انجیر

انجیر

انجیر یکی از مهمترین منابع فیبر در میان میو های خشک میباشد. این میوه خشک شده نه تنها باعث تامین فیبر مورد نیاز بدن میباشد حتی باعث کنترل اشتها و کمک به کاهش وزن و تامین قند مورد نیاز بدن میکند. انجیر میوه ای بسیار ارزشمند است که کمک به هضم غذا و کاهش مشکلات گوارشی و روده میگردد. بسیاری از ورزشکاران برای کاهش وزن و کاهش کلسترول خون از انجیر استفاده میکنند. حتی در قرآن  هم به اهمیت آ ن اشاره شده است.

انواع انجیر خشک

انجیر در انواع زیر دسته بندی می شود:

fig

انجیر خشک گرید101 (AAA)

گرانقیمت ترین نوع انجیر خشک است که شامل دانه هایی با رنگ روشن (سفید و زرد) و سایز نسبتا درشت (بزرگتر از 24 میلیمتر) می باشد و دانه های انجیر خشک در این نوع تماما باز و بدون دانه های ریز و تیره رنگ است.

انجیر خشک گرید101 (AA)

انجیر خشک گرید101  (AA) شامل دانه هایی به رنگ روشن(سفید و زرد) و سایز درشت میانگین 22 میلیمتر می باشد. در این نوع، دانه های انجیر خشک حداکثر 90% دهن باز و دارای حداکثر 4% دانه های تیره رنگ می باشد.

94-3_Resized
مضرات-انجیر-خشک

انجیر خشک گرید101 (A)

انجیر خشک گرید101  (A) شامل دانه هایی به رنگ روشن(سفید و زرد) و سایز بین 14 تا 22 میلیمتر می باشد. در این نوع، دانه های انجیر خشک حداقل 25% دهن باز و دارای حداکثر 15% دانه های تیره رنگ می باشد.

انجیر خشک گرید (A)

انجیر خشک گرید (A) شامل دانه هایی به رنگ زرد و قهوه ای و سایز  میانگین 20 میلیمتر می باشد. در این نوع، دانه های انجیر خشک بیشتر دانه ها با دهان بسته و حداقل 25% دهن باز می باشد.

انجیر-خشک-و-لاغری
Fig-drying-1

انجیر خشک گرید (B)

انجیر خشک گرید (B) شامل دانه هایی به رنگ قهوه ای و خاکستری با سایز  میانگین 14 میلیمتر می باشد. در این نوع، دانه های انجیر خشک بیشتر دانه ها با دهان بسته و حداقل 3% دهن باز می باشد.